Forum Yorumlar

Forum Yorumlar, HS Hastalığından kurtulanlar yenenler..

Forum Yorumlar, HS Hastalığından kurtulanlar, HS Hastalığını yenenler, Ter bezi iltihabı tedavisi, Hidozadenit Suppurativa , hs hastalığı kati tedavisi güncel paylaşımlar ve bilgiler.

Forum Yorumlar

Ter bezi iltihabı, kıl kökü iltihabı, kan çıbanı, akıntılı iltihaplı yaralar, iyileşmeyen köpek memesi hastalığı tedavisi.

Köpek memesi hastalığı forum ve yorumlar, Yardım sayfası OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

https://www.hidrozadenit.com/kullanici-yorumlari

Hidradenitis Suppurativa Nedir?

HS Hastalığı Kronik deri iltihabı olarak nitlendirilen hidradenitis suppurativa, fazlalıkla koltuk altı bölgesinde görülür. Hidradenitis suppurativa halk içinde köpek memesi hastalığı olarak adlandırılmaktadır. Vücudumuzda üç ayrı salgı bezi bulunmaktadır. (HS Hastalığından kurtulanlar)

HS Hastalığı Bu salgı bezleri ekrin, apokrin ve seBaseöz olarak isimlendirilmektedir. Hidradenitis suppurativa, ter bezlerinin ya da başka cilt altı bezlerinin bulunmuş olduğu tüm bölgelerde görülebilir.

Cilt altında averaj bezelye büyüklüğünde şişlikler ortaya gelir. Bilye ebatlarına kadar gelebilen şişlikler iltihaplı olabilir. (HS Hastalığından kurtulanlar)

Bilhassa kan çıbanı ve abse şeklinde olan hidradenitis suppurativater bezlerinin bulunmuş olduğu bölgelerin yanı sıra genital bölümde de oluşabilir. (HS Hastalığından kurtulanlar)

HS Hastalığından kurtulanlar: Erkeklere oranla hanımlarda daha sık gördüğünüz emare edilen hidradenitis suppurativa, derhal derhal her yaş grubunda görülen bir cilt hastalığıdır. Fakat hidradenitis suppurativanın en sık görülme yaşı 20-25 arası bulunmuş olduğu belirtilmektedir. İlerleyici bir hastalık olan hidradenitis supurativa, zaman içersinde daha da ağırlaşarak yayılma izah edebilir.

HS Hastalığından kurtulanlar: İçe dönük olarak ortaya gelen bu şişlikler iltihaplı olup, bir zaman sonrasında açılarak fena kokulu irini dışarı akıtabilir. Haftalarca ya da aylarca vakitbilen hidradenitis suppurativa, keloid adı verdiği izler bırakarak iyileşir. (HS Hastalığından kurtulanlar)

Yaranın bulunmuş olduğu bölümde hemen sonra fonksiyon kayıbına niçin olabilen hidradenitis suppurativa, koltuk altında meydana gelir ise daha sonraları kolu yukarıya kaldırıp indirme şeklinde işlemlerde zorlanmaya sebep olabilir. (HS Hastalığından kurtulanlar)

Tedavisi İçin:

HS Hastalığı, Köpek memesi hastalığı, Hidradenitis süpürativa, Terbezi, Kıl kökü çıbanı tedavisi için en oldukca tavsiye edilen.. (Ter bezi iltihabı tedavisi, HS Hastalığını yenenler, HS Hastalığından kurtulanlar)

https://www.hidrozadenit.com/kullanici-yorumlari