HS Hastalığı Tedavisi

HS Hastalığı Tedavisi Hidradenitis Suppurativa

HS Hastalığı Tedavisi Hidradenitis Suppurativa Nedir ve Emareleri Nedir? Hidradenitis suppurativa koltuk altları, kasık, meme altı, anogenital bölge benzer şekilde bir çok vakit sürtünmenin daha çok olduğu değişik alanlarda iltihaplı sivilce benzeri lezyonlarla ortaya çıkar. Bu lezyonlar tekrarlayıcı özellik izah edebilir.

Hastalığın sertliği kişiden kişiye farklılık göstermektedir, tek tük lezyonlarla tanı alanlar olduğu benzer biçimde geniş alanları tutan şiddetli lezyonları olanlar, hareket kabiliyetini engelleyecek kadar skarlarla seyreden hastalık da olabilmektedir.

Hidradenitis suppurativa sık tekrarlayan ağrılı lezyonlarıyla ve oluşturduğu skarlarla yaşam standardını fazlaca negatif etkilemektedir. Meydana getirilen çalışmalara bakılırsa bu hastalığın tanısının konulması ortalama 7 yıl kadar gecikmektedir.

HS Hastalığı Tedavisi Oluşum Sebepleri Nedir?

Hastalığın sebebi tam olarak bilinmemekle beraber, oluşumunda hem genetik hem de çevresel özelliklerin rol oynadığı Kabul görmektedir.

Hastaların ortalama üçte birinde birinci aşama akrabalarda da benzer şikayetler vardır. Aşırı kiloluluk ve sigara kullanımının hastalık sertliği ile ilişkili olduğu bilinmektedir.

HS Hastalığı Tedavisi. Tanısı Teşhisi Iyi mi Koyulur?

HS Hastalığı Tedavisi Deneyimli bir klinisyen tarafınca tipik lezyonların gözlenmesi ile tanı konur.Nadiren biyopsi alınması lüzumlu olabilir. Tanıyı destekleyici yada tedavi yönlendirici kan tahlilleri lüzumlu olabilir.Lüzumlu durumlarda hastaların genetik analizleri de yapılabilmektedir.

Hidradenitis Suppurativa’ya Eşlik Eden Hastalıklar Nedir?

Hastalarda aşırı kiloluluk, diyabet, artrit (bilhassa spondiloartropatiler), akne grubu hastalıklar, kardiyovasküler hastalıklar ve depresyon görülebilmektedir. Hastaların bu hastalıklar açısından bilgilendirilmeleri ve sorgulanmaları önemlidir. https://www.hidrozadenit.com/kullanici-yorumlari

HS Hastalığı Tedavisi
Hidradenitis Suppurativa Akne Inversa köpek memesi hs hastalığı

Hidradenitis Suppurativa.  Tedavisi Iyi mi Yapılır?

Hidradenitis suppurativa hücum ve iyilik halleri ile seyreden kronik bir hastalıktır. Bundan dolayı hastaların tertipli takip edeni gereklidir. Yaşam seçimi değişimleri önleyici tedavi olarak önemlidir.

HS Hastalığı Tedavisi Bazı durumlarda hastaların cerrahi tedavi ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Kliniğimizde bu hastaların tedavisi internasyonal klinik kılavuzlar göz önüne alınarak plastik cerrahi ve rekonstruksiyon bölümünün de yardımı ile multidisipliner olarak yürütülmektedir.

HS Hastalığı Tedavisi Bitkisel Ürün Kullanıp Kurtulanların Yorumları buradan okuyabilirsiniz.

Bitkisel ürün kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz web sayfa linki

HS Hastalığı Forumu

 

Related Articles

Hidradenitis Nedir?

Hidradenitis Nedir? Hidradenitis Nedir? HS Hastalığı tedavisi, güncel izahat, geniş informasyon, yeni tedavisi, son tedavi şekilleri, köpek memesi hastalığı, ter bezi iltihabı tedavisi nedir? Hidradenitis…